KONST / Litografier / Färglitografi 8482338
nr 848 2338
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Färglitografi, Bengt Landin (f. 1933), tupp, EA (konstnärens exemplar), signerad, motivets mått: 70x55
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 23 september 2013
kl 20:25:00
350 kr
500 kr
1.200 kr
800 kr
1.300 kr
1.600 kr
1.500 kr
6
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin